TENA-CGR-NoLoveLikeIt-mother-and-daughter-hugging-by-window-closer-1600x749.jpg

Aukštos kokybės sauskelnių svarba visavertei slaugai

Kai šeimoje atsiranda sunkus ligonis, siekiame teikti jam nepriekaištingą slaugą. Tačiau nuo ko pradėti? Nors slaugant reikia įvertinti daugybę aspektų, pavyzdžiui, emocinę ligonio gerovę, tinkamą, patogią aplinką ir pan., vis dėlto yra keletas itin svarbių dalykų, kuriais būtina pasirūpinti pirmiausia.

Slaugant artimąjį vien kantrybės, rūpesčio ir atsidavimo gali neužtekti. Stingant žinių, lovoje gulintiems ir be kitų pagalbos negalintiems apsiversti asmenims gresia pragulų susidarymo rizika. Per mažai vartomam ligoniui sutrinka odos kraujotaka, oda išplonėja. Iš pradžių ji parausta, prasideda uždegimas, o vėliau gali susiformuoti ir pragulų – atsiveria žaizdos. Kaip viso to išvengti?

Svarbi pragulų profilaktika

Pragulų gydymas yra sudėtingas, ilgas ir ne visada sėkmingas procesas, todėl labai svarbu skirti pakankamai dėmesio jų profilaktikai. Gulintį ligonį būtina dažnai vartyti – paguldyti tai ant vieno, tai ant kito šono, vėdinti patalpą, dažniau keisti patalynę, išlyginti jos raukšles. Taip pat svarbu atminti, kad kokybiška ligonio priežiūra neįmanoma be deramo dėmesio odos higienai. Siekiant, kad higiena, o kartu ir slauga būtų nepriekaištinga, reikšmingi du aspektai: kokybiškų orui laidžių sauskelnių naudojimas ir tinkamas kasdienis tarpvietės odos valymas.

Geros slaugos garantas – aukštos kokybės sauskelnės

Gali kilti klausimas, kokios gi sauskelnės yra tinkamiausios slaugomam asmeniui. Daugelis žmonių, kurie dar nėra susidūrę su slaugos iššūkiais, mano, kad visos sauskelnės yra vienodos, skirtos tiesiog šlapimui sugerti. Visgi ne visos jos gali palaikyti gerą odos būklę. Tik kokybiški gaminiai yra laidūs orui ir padeda išvengti odos šutimo ir paraudimų, gerai sugeria ir sulaiko šlapimą, kad nebūtų pratekėjimų, ir dėl specialios technologijos neleidžia atsirasti ir sklisti šlapimo kvapui.

Renkantis sauskelnes įtakos turi slaugomojo būklė – ar tai judantis, ar riboto judumo asmuo, ar lovoje gulintis ligonis. Mažai judiems žmonėms rekomenduojama naudoti anatomines sauskelnes „TENA Slip“, turinčias kibius užsegimo lipdukus, kuriuos galima užsegti ir atsegti kelis kartus, kol sauskelnės bus tinkamai užsegtos ir gerai priglus. Judesniems asmenims tiks šlapimą sugeriančios kelnaitės „TENA Pants“, nes jas, kaip ir įprastus apatinius, lengva užmauti ir numauti. Kelnaitės tinka, pavyzdžiui, demencija sergantiems pacientams, kurie nepripažįsta sauskelnių su lipdukais, nes yra lengvai užmaunamos ir numaunamos, tad nereikia keisti ligonio įpročių naudojantis tualetu.

Visos „TENA“ sauskelnės turi spalvą keičiantį drėgmės indikatorių, kad jas būtų galima pakeisti naujomis tik tada, kai reikia. Tiesiog reikia stebėti, kada visas gaminio išorėje esantis drėgmės indikatorius iš geltono tampa mėlynas. Kokybiškos šlapimą sugeriančios priemonės taupo laiką, pinigus, reikia mažiau pastangų jas keičiant. Visos „TENA“ sauskelnės atitinka aukštos kokybės slaugos standartus – apsaugo nuo pratekėjimo, išlaiko odos paviršių sausą, užtikrina blogo kvapo kontrolę. Visa tai palaiko slaugomo asmens gyvenimo kokybę ir palengvina slaugančiojo darbą.

Tinkamas odos valymas

Kad slaugomas artimasis jaustųsi kiek įmanoma geriau, svarbu tinkamai nuvalyti tarpvietės odą kaskart keičiant sauskelnes. Kadangi įprastas ligonio prausimas lovoje yra sudėtingas ir nepatogus, „TENA“ pasirūpino odos priežiūros gaminiais, kurių nereikia nuplauti vandeniu. Prausiamasis kremas „TENA Wash Cream“ ne tik nuvalo nešvarumus, bet ir atkuria natūralų odos pH lygį, drėkina odą ir apsaugo ją nuo sąlyčio su šlapimu. Kaskart keičiant sauskelnes šio kremo reikia išspausti ant servetėlės ir nuvalyti tarpvietės odą. Atminkite, kad prausiamojo kremo nereikia nuplauti vandeniu.

Sugeriamųjų priemonių kompensavimas

Slaugant artimąjį svarbu žinoti, jog šlapimą ir išmatas sugeriantys gaminiai yra kompensuojami. Dėl kokybiškų ir slaugomojo poreikius atitinkančių sauskelnių teiraukitės šeimos gydytojo – jis išrašys receptą, o vaistininkas rekomenduos, kurias pasirinkti.

Svarbu paminėti, kad Sveikatos apsaugos ministerija yra priėmusi sprendimus, kurie leidžia sumažinti finansinę naštą ir gauti aukštos kokybės sauskelnes jautriausioms socialinėms asmenų grupėms. Mažas pajamas gaunantys, sunkiai besiverčiantys senjorai ir turintieji negalią kompensuojamąsias sauskelnes gauna nemokėdami priemokų, nepaisant to, kokias išsirenka. Į šią grupę patenka visi 75 metų ir vyresni senjorai, taip pat senatvės pensininkai ir negalią turintys asmenys (55 proc. ir mažesnis darbingumo lygis arba specialiųjų poreikių lygis), kurių mėnesio draudžiamosios pajamos (pensijos, socialinės išmokos, pašalpos) yra mažesnės nei 446 Eur (2024 m. sausio mėn. duomenimis).