Silpnaprotystė ir šlapimo nelaikymas

Dažnas šalutinis poveikis

Jei senyvam artimajam pasireiškia silpnaprotystė, jis gali labai pasikeisti. Tada jam kaip niekad reikia jūsų meilės, rūpesčio ir supratimo, ypač jei jis nelaiko šlapimo. 
 
Ką būtina žinoti apie silpnaprotyste sergantį artimąjį: jis gali nesuprasti, kad jam reikia pasinaudoti tualetu. Jį gali pradėti lydėti apsišlapinimo arba apsiteršimo atvejai. – dažnas šalutinis silpnaprotystės požymis, o norint juo tinkamai pasirūpinti, kaip pastebi slaugytojai, reikia begalės kantrybės.

Kaip sukontroliuoti šlapimo nelaikymą

Toliau galite susipažinti su informacija, kaip prižiūrėti silpnaprotyste sergantį žmogų, kuris nelaiko šlapimo. Tai padės pasirūpinti artimojo švara ir patogumu. 
Gaminiai nelaikantiems šlapimo ir silpnaprotystė
Sergantieji silpnaprotyste gali nesuprasti, kodėl jiems reikia dėvėti ne tik įprastus viršutinius bei apatinius drabužius. Atsižvelgiant į artimojo būklę, gali tekti jam paaiškinti, kodėl pageidaujate, kad jis dėvėtų nuo šlapimo pratekėjimo saugančius paketus arba sauskelnes-kelnaites. Kad padėtumėte artimajam jaustis patogiai, pamėginkite naudoti šiuos gaminius kasdien juo rūpindamiesi. Be apsauginių gaminių, taip pat pravartu apsaugoti lovas, kėdes ir kitus baldus. Tai palengvins kasdienius valymo darbus ir padės pasirūpinti artimojo aplinkos gaiva ir švara. Jei reikia daugiau informacijos, susipažinkite su mūsų TENA gaminių nelaikantiems šlapimo asortimentu bei higieninėmis priemonėmis.
Kaip lengviau perrengti artimąjį
Natūralu, kad šlapimo nelaikančiam žmogui tenka persirengti dažniau. Tačiau, jei artimasis serga silpnaprotyste, jam tai gali sukelti papildomų keblumų, todėl jam gali prireikti pagalbos. Kad šią užduotį būtų lengviau atlikti tiek jums, tiek artimajam, pasistenkite pasirūpinti lengvai nuvelkamais ir užvelkamais drabužiais. Drabužius su užtrauktukais ir lipukais gerokai lengviau apvilkti, nei su sagomis ir spaudėmis. Jei galite palengvinti persirengimo procesą, tikėtina, kad jūsų artimasis bus ramesnis ir nesigėdys. Ypač jei jam pavyks apsirengti arba nusirengti su kuo mažesne pagalba.
Dietos keitimas
Galite pastebėti, kad, pakeitę artimojo dietą, galite pagerinti jo bendrą savijautą. Tačiau turėkite omenyje, kad šiems pokyčiams jis gali priešintis, ypač jei dėl silpnaprotystės jis pradėjo nebemėgti arba pamėgo konkretų maistą. Kad pasirūpintumėte subalansuota artimojo dieta, verta pasitarti su gydytoju arba dietologu. Taip pat svarbu pasirūpinti, kad artimasis vartotų pakankamai skysčių. Todėl rūpinkitės, kad jis nuolat vartotų skysčius.
Namų aplinkos pritaikymas
Norėdami, kad artimajam būtų dar patogiau, pasistenkite įrengti nešiojamąją tualeto kėdę kambaryje (-iuose), kuriame (-iuose) jis praleidžia daugiausia laiko. Tai pravartu tuo atveju, jei žmogus nespėja nueiti iki tualeto, ypač naktį.
 
Tačiau gali tekti jam paaiškinti, kodėl visa tai darote. Svarbu atsižvelgti į artimojo jausmus ir paaiškinti jam atliekamus pakeitimus, nes artimasis gali jautriai į juos reaguoti.
Vaistai šlapimo pūslei kontroliuoti
Gydytojas gali paskirti vaistų, padedančių pažaboti šlapimo pūslės poreikį šlapintis. Arba vaistų, kontroliuojančių šlapimo pūslės signalų, kada reikia šlapintis, dažnį. Šie vaistai paprastai sumažina dažną poreikį šlapintis, kai artimasis nespėja nueiti iki tualeto.
 
Vartojant šiuos vaistus gali pasireikšti šalutiniai poveikiai, pavyzdžiui, vidurių užkietėjimas arba burnos džiūvimas. Kad įvertintumėte pagrindinį ir šalutinį vaistų poveikį, būtinai susipažinkite su informacija apie jų šalutinį poveikį.
Pagalba prausiantis
Higiena labai svarbi, ypač jei artimasis nelaiko šlapimo. Silpnaprotyste sergantis artimasis gali nebesirūpinti asmenine švara, todėl jam gali reikėti papildomos pagalbos ir jūsų kantrybės.