Slaugydami kitą asmenį galite susidurti su nuotaikų kaita ar nemaloniu elgesiu. Tai visiškai normalu. Tokiais atvejais, priklausomai nuo situacijos, galima suteikti asmeniui daugiau erdvės, pakalbėti apie tai atvirai, pasijuokti iš situacijos arba nukreipti jo dėmesį.
Žinoma, geriausia iš viso išvengti tokio elgesio ir užbėgti įvykiams už akių. Asmenys, kuriems reikia priežiūros, dažniau patiria vienatvę ir nuobodulį, kurie tik sustiprina prastą nuotaiką. Paskatinkite artimąjį daugiau bendrauti su šeima bei draugais ir, jei įmanoma, skirti laiko naudingoms veikloms, tokioms kaip pasivaikščiojimai, sodininkystė ar galvosūkių sprendimas.
Pastebėję nuotaikos pokyčius arba nemalonų elgesį pabandykite išsiaiškinti to priežastį. Jei nežinote, ką daryti, kreipkitės į gydytoją arba medicinos specialistą.
Jei jūsų artimasis kenčia nuo demencijos, iššaukiantis elgesys yra labai dažnas simptomas. Suprantama, kad artimojo pyktis ar agresyvus elgesys gali įskaudinti ar nuvilti, tačiau priminkite sau, kad toks elgesys yra ligos pasekmė, o ne jo pasirinkimas. Apsvarstykite, ką galite padaryti, kad asmeniui padėtumėte. Galbūt pagelbėtų psichologo ar socialinio darbuotojo paslaugos. Internete yra daug pagalbinės medžiagos. Pagalbos galite rasti ir socialinių tinklų tikslinėse grupėse.
Svarbu rasti žmogų, su kuriuo galėtumėte atvirai apie tai pasikalbėti. Jei išsikalbėsite žmogui, kuriuo pasitikite, ne tik sumažinsite vienišumo jausmą, kuris dažnai apima slaugančiuosius, bet ir geriau suprasite savo emocijas bei gausite reikiamos pagalbos.