Ar žinote apie kompensuojamas priemones šlapimo nelaikymui?

Nuo 2018 m. liepos 1 d. šlapimą ir (arba) išmatas sugeriančios priemonės skiriamos visiems pacientams, kuriems diagnozuotas vidutinio arba sunkaus laipsnio ir (arba) . Nustačius vidutinį šlapimo nelaikymą, kompensuojami tik .

Kaip gauti kompensuojamas sugeriančias priemones?

Pirmiausia reikia kreiptis į bendrosios praktikos gydytoją (šeimos gydytoją), vidaus ligų ar vaikų ligų gydytoją, kuris, pagal savo kompetenciją įvertinęs šlapimo arba išmatų nelaikymo sutrikimo rizikos veiksnius ir laipsnį, diagnozuoja sutrikimą ir išrašo receptą kompensuojamoms priemonėms gauti. Prireikus nuodugnesnio ištyrimo, šeimos gydytojas siunčia pacientą diagnozės patvirtinimui pas gydytoją-specialistą (pvz., ginekologą, urologą).

Vaistinėje pateikę gydytojo receptą (arba pagal išrašytą elektroninį receptą) ir sumokėję papildomą priemoką (jeigu taikoma) galėsite gauti valstybės kompensuojamą kiekį sauskelnių ir/ar įklotų ir/ar vienkartinių paklodžių.

Gydytojui nustačius šlapimo ir (arba) išmatų nelaikymą, per mėnesį galima gauti tokias kompensuojamas priemones:

        Vaikams, esant šlapimo nelaikymui, kai nustatyta negalia, – 60 vnt. sauskelnių*

        Suaugusiesiems:

  • esant vidutiniam šlapimo nelaikymui – 60 vnt. įklotų (sugeriančių daugiau nei 300 ml)
  • esant sunkiam šlapimo nelaikymui – 60 vnt. sauskelnių* 
  • esant vien tik išmatų nelaikymui – 45 vnt. sauskelnių*
  • esant ir šlapimo, ir išmatų netaikymui – 90 vnt. sauskelnių*

* Jei skiriamos sauskelnės ir arba sauskelnės ir vienkartinės paklodės, jų kiekis gali būti keičiamas.
   Išrašydamas receptą, gydytojas nurodys kiek ir kokių sugeriančių priemonių gali būti skiriama jūsų atveju.

   Prireikus pakartotinai išrašyti receptą, galite kreiptis ir į savo slaugytoją.

Priemokos už kompensuojamas sauskelnes

Numatyta, kad priemokų už sauskelnes nemoka visi sulaukę 75 metų ir vyresni asmenys, taip pat senatvės pensininkai ir turintieji negalią (55 proc. ir mažesnis darbingumo lygis, arba specialiųjų poreikių lygis), kurių mėnesio pajamos (pensijos, socialinės išmokos, pašalpos) mažesnės nei 95 proc. praėjusių metų minimalių vartojimo poreikių dydis, tai yra 446 Eur (2024 m. duomenimis).

Visų paminėtų kategorijų gyventojams paciento priemoką apmoka Valstybinė ligonių kasa arba teritorinės ligonių kasos. Asmens teisė į paciento priemokos padengimą nustatoma automatiškai ir perduodama vaistinėms per Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą, todėl jokių papildomų prašymų arba dokumentų teikti nereikia. Kaip ir iki šiol, vaistinėje pakanka pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

ATMINTINĖ, išrašantiems šlapimą sugeriančių kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių receptą.

„TENA“ gaminių ieškokite vaistinėse.