Menopauzė ir šlapimo takų problemų simptomai

Kiekvienas amžiaus tarpsnis turi tam tikrų privalumų. Sukaupta gyvenimo patirtis dažnai suteikia pasitikėjimo savimi ir padeda suprasti, kas iš tiesų svarbu gyvenime. Galbūt jau užauginote vaikus ir dabar turite laiko daryti visa tai, ko turėdavote atsisakyti, kol vaikai buvo maži arba kai pradėjote karjerą? neturi trukdyti daryti tai, ką mėgstate, tačiau yra keletas dalykų, kuriuos gali būti naudinga žinoti šiuo nauju gyvenimo tarpsniu.
 
Daugelis žmonių yra girdėję apie įprastus menopauzės simptomus, tačiau tai, kaip menopauzė gali paveikti šlapimo takų funkciją, yra gerokai rečiau aptariama tema. Šiame straipsnyje aptarsime kelias priemones, kurios gali padėti ir palengvinti kai kuriuos kūno pokyčius.

Menopauzė ir šlapimo nelaikymas

Estrogeno kiekis kinta visą gyvenimą, tačiau mažas jo lygis paprastai būdingas jaunoms merginoms ir moterims, artėjančioms prie menopauzės laikotarpio. Estrogenas turi įtakos daugelio kūno dalių ir organų – smegenų, kaulų, gimdos ir makšties būklei. Sumažėjęs estrogeno kiekis gali būti viena iš priežasčių, kodėl daug moterų šiuo gyvenimo laikotarpiu patiria šlapimo nelaikymą. Mokslininkai dar tiksliai nunustatė, kodėl menopauzės metu moterys patiria šlapimo nelaikymą, tačiau manoma, kad tai gali lemti sumažėjęs estrogeno kiekis, turintis įtakos šlapimo takų ir dubens dugno raumenų būklei. Sumažėjęs estrogeno lygis gali turėti šį poveikį:
 
  1. Audinių būklės pablogėjimas
    Makšties ir šlapimo takų audiniai sausėja, plonėja ir tampa mažiau elastingi (estrogeno nestimuliuojami silpnėja). Apibendrinant, amžiaus, gimdymų, kūno masės pokyčių ir hormoninių veiksnių padariniai gali padidinti riziką atsirasti šlapimo nelaikymui arba staigiam norui šlapintis. 

  2. pH terpės pasikeitimas
    Lactobacilli bakterijos, kurių paprastai būna šlapimo takuose, sukuria žemo pH terpę, kuri saugo nuo infekcijų. Vyresniame amžiuje Lactobacilli bakterijų kiekis mažėja, kartu mažėja ir gleivių išsiskyrimas. pH lygiui pakilus, gleivinės pradeda sausėti. Tai didina šlapimo takų infekcijos riziką, nes bakterijos lengviau įsitvirtina ir toliau dauginasi. Infekcija (ŠTI) taip pat kelia riziką išsivystyti šlapimo nelaikymui. 
 

Estrogenų terapija

Estrogenų terapija naudojant kremus ir makšties žvakutes yra vienas iš būdų švelninti simptomus, nes šios priemonės gerina audinių aprūpinimą krauju. Lokaliai vartojamas estrogenas didina drėgmę, makšties ir šlapimo takų gleivinės tampa storesnės, labiau rūgštinės ir mažiau jautrios. Tai stiprina gleivinių apsaugą nuo infekcijų ir mažina šlapimo takų sudirginimo bei infekcijų riziką. Tuo metu tabletėmis vartojamas estrogenas gali sustiprinti šlapimo nelaikymą. 

Dubens dugno raumenų treniravimas

Kadangi yra labai svarbūs norint kontroliuoti šlapimo pūslės ir žarnyno veiklą bei išvengti šlapimo nelaikymo, ši raumenų grupė turi būti stipri. Į savo kasdienius užsiėmimus įtraukite ir Kėgelio pratimų. Keletas minučių dubens dugno mankštos kasdien gali sumažinti šlapimo nelaikymo riziką arba jį visai pašalinti. 
 
Jei turite klausimų dėl menopauzės simptomų, kreipkitės į gydytoją. Jums bus suteikta tinkama pagalba.