Iliustruota piktograma, kurioje 8 iš 32 vyrų yra šviesesnio mėlyno atspalvio

Dažniausi vyrų šlapimo pūslės sutrikimų tipai

Jei patiriate kuriuos nors iš šių simptomų, tai gali būti įprastų šlapimo pūslės sutrikimų požymiai:
  • Dažnas noras šlapintis
  • Sunkumas pradėti šlapintis
  • Dažnas naktį
  • Trūkčiojanti arba silpna šlapimo srovė
  • Jausmas nusišlapinus, kad pūslė nėra tuščia
  • Šlapimo lašėjimas
 
Tokie simptomai be abejo yra nemalonūs ir gali sukelti nepatogias situacijas, tačiau jų galima išvengti. Jei norite išsiaiškinti, kurio tipo jus kamuoja, pasikonsultuokite su gydytoju, kuris padės rasti priežastį, atmesti kitas galimas problemas ir parinks tinkamą gydymą.
 
Išskiriami keli silpnos vyrų šlapimo pūslės tipai ir priežastys. Apie pagrindinius šlapimo nelaikymo tipus skaitykite toliau.

Skubos šlapimo nelaikymas

Skubos yra dažniausias vyrų šlapimo nelaikymo tipas. Tai staigus ir stiprus noras šlapintis, dėl kurio galimas nevalingas šlapimo ištekėjimas. Viena iš pagrindinių vyrų skubos šlapimo nelaikymo priežasčių yra padidėjusi , apsunkinanti šlapimo pūslės ištuštinimą ir sukelianti dažną norą šlapintis, net kai šlapimo beveik nėra, įskaitant ir naktį. Kai kuriais atvejais toks pojūtis gali atsirasti dėl infekcijos ar šlapimo pūslės akmenų sukelto šlapimo pūslės sudirginimo. gali būti ir nervų arba smegenų ligų komplikacijų pasekmė, pavyzdžiui, insulto, Parkinsono ligos arba išsėtinės sklerozės. Tačiau kartais priežasčių neįmanoma nustatyti.

Įtampos šlapimo nelaikymas

Įtampos , tai nevalingas ištekėjimas, atsirandantis šlapimo pūslei įsitempus, pavyzdžiui, čiaudint, juokiantis ar pakėlus ką nors sunkaus. Šlapimo pūslę gaubiantys sfinkterio arba ir raiščiai yra per silpni, kad sulaikytų šlapimą. Šio tipo šlapimo nelaikymas vyrams paprastai nėra būdingas, tačiau kai kuriems gali išsivystyti po prostatos operacijos. 

Lašėjimas nusišlapinus

Tai nevalingas mažas nutekėjimas patiriamas iškarto nusišlapinus; taip atsitinka dėl to, kad šlaplėje lieka šlapimo. Daugelį vyresnių nei 60 metų vyrų vargina lašėjimas nusišlapinus (PMD), tačiau jis gali atsirasti ir jaunesniame amžiuje. PMD gali atsirasti nusilpus dubens dugno raumenims, kurie supa šlaplę. Tokiu atveju sutrikimą galima gydyti mankštinant dubens dugno raumenis ir po šlapinimosi išspaudžiant šlaplę.

Lašėjimas nusišlapinus

Kai šlaplėje lieka šlapimo, nusišlapinus gali atsirasti lašėjimas. Gali padėti šlaplės išspaudimas. Tai daroma švelniai spaudžiant šlaplę už kapšelio, kad pasišalintų likęs šlapimas.

Kaip pasveikti

Yra skirtingų būdų kaip geriau kontroliuoti šlapimo pūslės darbą. Svarbiausia – diagnozuoti ir gydyti padidėjusią prostatą. Dar dvi priemonės, kurios gali padėti sumažinti skubų norą šlapintis, yra dubens dugno pratimai bei alkoholio ir kofeino vartojimo sumažinimas. Geriausias būdas atgauti kontrolę – pasitarti su gydytoju, kad rastumėte jums geriausią sprendimą.

Daugiau vertingų patarimų ir rekomendacijų bei naudingų pratimų galite rasti mūsų svetainėje. 

Tinkamų gaminių pasirinkimas

Svarbu žinoti, kurie gaminiai jums labiausiai tinka. Jau daug metų mes padedame milijonams vyrų visame pasaulyje spręsti šlapimo nelaikymo problemas ir kontroliuoti situaciją. Prisijunkite prie jų paprasčiausiai pagal savo poreikius pasirinkdami tinkamus gaminius